[new_royalslider id=”10″]

اخبار و مطالب مفید

دستورالعمل‌های اعلام شده برای بازگشایی تالارها

شروط بازگشایی تالارهای پذیرایی + جزئیات به علت شیوع کرونا در کشور و اعمال محدودیت‌های ویژه برای جلوگیری از تجمعات علاوه بر باشگاه‌های ورزشی، پاساژها و تالارهای عروسی، سایر مراکز تجمعی تعطیل و فعالیت آنها محدود شد. از این رو طبق اعلام اتاق اصناف، تالارها در همه شهرها با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد با […]

کاوشگر استقامت ناسا​

کاوشگر استقامت ناسا کاوشگر ناسا بعد از سفری ۷ ماهه با موفقیت در ۳۰ بهمن ماه بر سطح مریخ فرود آمد. این کاوشگر موظف به بررسی آب و هوا و نمونه برداری از سنگ و خاک می‌باشد. هدف از این کاوشگر بررسی وضعیت برای فرستادن انسان به ایستگاه مریخ می‌باشد لذا نیاز به بررسی گازهای […]

فیلتر هپا میتونه ویروس کرونارو از بین ببره؟

آیا دستگاه تصفیه هوا می تونه ویروس کرونارو فیلتر کنه؟
تا حدی … بله
دستگاه تصفیه هوای مجهز به فیلتر هپا، می تونه بخشی از ذرات موجود در هوارو فیلتر کنه. اما هیچ دستگاه تصفیه هوایی نمی تونه به طور صد¬در¬صد¬ ¬¬از شما در برابر ویروسها محافظت کنه.
خُب … در این مقاله ، موارد زیرو بررسی می کنیم:
• فناوری فیلتراسیون هپا
• فیلترهای هپای موجود در دستگاه های تصفیه هوا چطور می تونند بخشی از ویروس هارو از هوا فیلتر کنند؟
• ویروس کرونا چه مدت می تونه در خونه شما زنده بمونه؟
• دستگاه های تصفیه هوا، چطوری باعث افزایش عملکردسیستم ایمنی بدن میشن؟

آیا اشعه ماوراء بنفش (لامپ یو وی) محیط آلوده به ویروس کرونا را ضدعفونی می کند؟

کسی نمی داند، برای غیرفعال کردن Covid-19 توسط نور خورشید ، چه مدت زمانی نیاز است تا در معرض نور قرا ر گیرد و یا اینکه میزان این نور چقدر باید باشد. و حتی اگر این روش موثر باشد، میزان اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید بسته به آب و هوا، فصل، موقعیت جغرافیایی و اینکه در چه زمانی از طول روز قرار داشته باشیم، می تواند متفاوت باشد – به ویژه عرض جغرافیایی – بنابراین این روش، برای از بین بردن این ویروس راهی مطمئن نخواهد بود.

هوای پایتخت برای هشتمین روز متوالی برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه ۲۲ آبان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۳ از نظر غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای هشتمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی، عروقی و ریوی، ‌سالمندان، ‌کودکان و بانوان باردار) قرار دارد.

اهمیت استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در اتاقهای سرور و رَک

دستگاههای تصفیه هوای آلماپرایم مدلهای AP-363، AP-331  و AP-431 مناسب برای اتاق سرور، به ترتیب شامل یک پیش فیلتر برای جذب ذرات معلق درشت و گردوغبار، یک فیلتر کربن اکتیو یا کربن فعال برای جذب گازها و آلاینده های شیمیایی و یک فیلتر هپا برای جذب ذرات معلق ریز و فوق ریز می باشند بدین صورت که قادر به جذب ذرات با ۰٫۳ میکرون کوچکی اند و میزان کارایی آنها در حذف ذرات ۹۹٫۹۷٪  می باشد.

با لبخند همیشه متمایز از اطرافیانتون می شید، اما چطوری همیشه بخندیم؟؟

دستگاهای تصفیه هوای آلماپرایم مدلهای AP421 و AP431 مناسب برای اماکن بزرگ و راه چاره ی معضلات این چنینی در این اماکن عمومیه. در چنین فضاهایی باکتری و ویروس های بیماری زای زیادی وجود دارن یا بوهای نامطبوع (بوی رنگ و وسایل آرایشی در سالن های آرایشی یا بوی عرق در سالن های ورزشی و البته گرد و غبار ریزی که در نتیجه فعالیت به هوا بلند میشه و بماند مایت و گرده و قارچ و VOC ها) و خلاصه هزارتا آلاینده ی بودار و بی بوی دیگه

دستگاه بخور سرد آلرژی را تحریک می کند

دستگاه بخور سرد را می توان به نوعی نسل جدید دستگاه بخور گرم دانست. از طرفی فصل پاییز و زمستان معمولا برای افراد ۲ مشکل را به صورت هم زمان ایجاد می‌کند. با کاهش دما و شروع وارونگی هوا، افزایش آلودگی و خشکی هوا باعث خشکی پوست، سرفه‌های مزمن، شیوع آسم و آلرژی و سایر بیماری‌های تنفسی می‌شود. علاوه بر این وجود آلاینده هایی از قبیل مایت، گردو غبار، گرده ی گیاهان، پوست و شوره و مو و پر حیوانات خانگی، VOC، بوی مواد شوینده و شیمیایی، ویروس و باکتری و … در فضای خانه هایمان سرفه و بی حالی را تشدید می کند.

تصفیه ی هوا یا دستگاه بخور سرد (رطوبت ساز)

یک تصفیه ی هوا، به کمک یک سری فیلتر، هوای اتاقتونو به گردش در میاره. این فیلترها آلرژن ها و آلاینده هارو حذف کرده تا کیفیت هوارو برای نفس کشیدنتون بهتر کنند.
دستگاه بخور (رطوبت ساز)، رطوبت رو به هوای درون اتاقتون اضافه می کنه. با این کار، سوزش سینوس یا دستگاه تنفسی شمارو که درنتیجه ی هوای خشک بوده، بهتر میکنه.

آرایشگری شغلی شاد و جذاب ولی پر خطر

حتی ۵ دقیقه تنفس تو هوایی با این حجمه از بو و بخارات شیمیایی و قارچ و باکتری و …. مضره چه برسه به مدت زمان بیشتری، شما یه آرایشگرو درنظر بگیرید که صبح تا شب در معرض این مواد قرار داره …

داشتن یک حیوان خانگی جزو علایق شماست، اما بخاطر آلرژی قید علاقتونو زدید؟؟

ما همیشه حیوانات خانگیمونو دوست داریم، اما باید خودمونو هم دوست داشته باشیم و قطعا همینطوره. امیدواریم که طبق معمول این متن بتونه به شمایی که خلاص شدن از بو و پر و موی حیوان خانگی براتون تبدیل به یه دغدغه شده کمک کنه و زندگی شادی در کنار حیوانات خانگی خودتون داشته باشین.

چرا باید تو اتاق خوابمون دستگاه تصفیه هوا داشته باشیم ؟؟؟؟

هوای کثیف و آلوده پیری زودرسو به ارمغان میاره … استرس زیاد هم همین کارو با آدم می کنه، اگ بخواییم هر دوی اینارو از خودمون دور کنیم فقط کافیه یه نفس عمیق تو هوای تمییز بکشیم و اونقد اینکارو تکرار کنیم تا آروم بشیم.
هوایی که داریم نفسش میکشیم مهمه

هیچ می دونید که آلودگی هوا مانع خواب راحت کودکان می شه؟

دکتر مانیار؛ رئیس بخش اطفال بیمارستان فوق تخصصی ناناواتی و مدیرکل کلینیک مانیار نیز درباره تاثیرات آلودگی هوا بر سلامت کودکان اظهار می‌کند: “هر دو آلودگی هوای داخل و فضای باز تاثیر مهمی در تشدید آلرژی کودکان و آسم دارد؛ آلودگی هوای باز تحت کنترل ما نیست اما می‌تونیم زمانی که کودکان در فضای بسته ای هچون مهمدکودک یا اتاق هستند تدابیری بیندیشیم”.

تولوئن

تولوئن با فرمول C7H8 مايعي شفاف و بي‌رنگ، قابل اشتعال و خوش بو مي‌باشد. این ماده یکی از رایج ترین ترکیبات آلی فرار (VOCs) در اتمسفر است.
تولوئن به طور گسترده ای به عنوان یک ماده خام صنعتی و به عنوان حلال استفاده می شود. این ماده در صنايع توليد پلاستيك، شيشه نوشابه، داروسازي، جوهر و وسايل آرايشي، رنگ ساختمان، دخانيات، چسب، مواد شوينده و پاك كننده، آبكاري، لاك، فراورده های دارویی، جوهر چاپ و مواد ضدعفونی کننده و گندزداها بكار مي‌رود. تولوئن همچنین به منظور افزايش عدد اكتان و به عنوان ماده مكمل به بنزين اضافه مي‌شود.

مدیریت آلرژی در محل کار

آلرژی باعث کاهش کارایی در محل کار، افزایش هزینه های پزشکی و ناتوانی کارکنان شما می شود.

درست است که نمی توانید آلرژی کارکنان خود را درمان کنید، اما می توانید اثرات آلرژن ها را در محل کارتان کاهش دهید. در این مطلب یاد میگیرید که چگونه می توانید سلامت کارکنانتان را بهبود بخشیده و با آلرژن ها مبارزه کنید.

آلرژی فصلی بهاری

همه افرادی که به آسم (آلرژیک یا غیر آلرژیک) مبتلان بعد از ورزش در هوای سرد و یا بعد از استنشاق هر نوع دود و گرد و غبار دچار مشکل می‌شن. درمان حساسیت فصلی می‌تونه شامل استفاده از داروهای ضد احتقان، داروهای بدون نیاز به نسخه مث آنتی هیستامین، استفاده از دستگاه های تصفیه هوای مجهز به فیلتر هپا، ایمونوتراپی، دوری از آلرژن ها و طب مکمل باشه.

به این فکر کردین که چقد از عمرمون تو ماشین میگذره؟

یه جاهایی هست که ممکنه زمان قابل توجهی از زندگیمون رو توی اون فضاها بگذرونیم، علی الخصوص توی شهر های پر جمعیت، برای شمایی که شاید مثل من توی این چهار دیواری چهارچرخ بیشترِ وقتت میگذره (البته چرخ ماشین بعضی عزیزان بیشتر از چهارتاس)، حتی اگه ماشینت لاکچری و آنچنانی ام نباشه میتونی کاری کنی که کل سال حتی توی روزای آلوده حال و هوات خوب باشه.

تو خونتون تصفیه هوا دارین؟

هوای خونه ها می تونه با آلاینده های هوای داخلی و خارجی آلوده بشه. بعلاوه، به خاطر عدم تهویه ی مناسب، این آلودگی می تونه تا ۱۰ برابر بیشتر از هوای بیرون باشه.

قارچ ها و ارتباط آنها با عفونتهاي بيمارستاني

اسپورها بخصوص اسپور کپکهای ساپروفیت که پراکندگی وسیعی را دارا هستند علاوه بر آلودگی هوا بخوبی می توانند باعث آلودگی مواد غذایی، آرایشی، آشامیدنی و بهداشتی گردند و چنانچه شرایط رشد آنها از نظر حرارت و رطوبت کافی باشد به رشد خود ادامه داده وتولید اسپور و میسیلیوم و مواد زائدی در اغذیه نموده که بدینوسیله مسبب آلرژی غذایی در افراد حساس می گردند.

ویروس

ویروس ها عملا هیچ شباهتی به سلول های بدن انسان و حتی باکتری ها ندارند. اندازه ویروس ها معمولا بین ۱۷ تا ۳۰۰ نانومتر برآورد می شود و هر کدام از این واحدها به صورت مستقل می توانند حامل DNA تخریبگری باشند. ویروس ها تقریبا یک هزارم باکتری ها هستند و باکتری ها نیز ده ها مرتبه از اکثر سلول های بدن انسان کوچک تر هستند.

فیلتر ضد باکتری

هوا دارای میکروارگانیزمهای متنوعی است ولی نور خورشید،تغییرات دما،کاهش غلظت مواد آلی ، خشکی هوا و کاهش رطوبت نسبی سبب شده هوا محیط نامناسبی برای بقاء و رشد میکروارگانیزمها باشد .منشاء این میکروبها منابع طبیعی نظیر خاک ،دریاچه ها،حیوانات و انسانها می باشد .البته فعالیتهای کشاورزی ،مراکز ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی و بیمارستانها ،تصفیه خانه های فاضلاب ،فرایند های تخمیر و تاسیسات فرایندمواد غذایی و… هم از جمله مواردی هستند که منشاء ورود میکروارگانیزمهای زنده به هوا می باشند.

برگ مصنوعی دی اکسید کربن را به سوخت مایع تبدیل می کند.

تقریبا تمامی موجودات برای ادامه حیات نیازمند اکسیژن می باشند. حال در این میان گیاهان و خصوصا درختان سیستم تنفسی کره ی زمین می باشند، که با جذب CO2 و تولید اکسیژن، نقش بسزایی در حیات زمین دارند. حال با تلاش بی وقفه ی دانشمندان و محققان برگی مصنوعی تولید شده که بازده ای ۱۰ برابر برگ طبیعی دارد…

گلسنگ ها، شاخص هایی برای کیفیت هوا

آلودگی هوا به عنوان مشکل اصلی جهان در بسیاری از سیاست های استراتژیک زیست محیطی، شناخته شده است. آلودگی هوا در کلان شهرها به حدی است که اتخاذ راه حلی برای برطرف کردن این معضل و یا حداقل کاهش اثرات سوء آن یکی از دغدغه اصلی دولت ها است. بسیاری از دوستداران محیط زیست و فعالان این عرصه معتقدند به روش طبیعی و با استفاده از برخی گیاهان به راحتی می توان میزان غلظت آلاینده های هوا را تعیین کرد و حتی آنها را کاهش داد.

واقعیت هایی در مورد آلودگی هوا (قسمت پنجم) :

هر کس در زمین می داند که آلودگی هوا برای سلامتی خطرناک است. آلودگی هوا می تواند اثرات ویران کننده ای بر سلامتی و محیط زیست داشته باشد. در این مقاله آنالیزی در رابطه با اینکه آلودگی هوا به تدریج باعث مرگ بسیاری از مردم در سراسر جهان می شود، صورت گرفته است.  در چهار پست قبلی ۲۴ مورد را بیان کردیم، در این پست به ادامه این آنالیز می پردازیم.

۱۵پروژه که می تواند مانع آلودگی هوا در سراسر جهان شود

آلودگی هوا در سراسر جهان خطری جدی محسوب می گردد. شهرکها و شهرها با پدیده اسماگ smog)) و انتشارات خطرناک ناشی از آلاینده ها محصور شده اند که به محیط زیست و سلامت موجودات زنده آسیب می رساند.

۱۵ پروژه که می تواند مانع آلودگی هوا در سراسر جهان شود

این روزها آلودگی هوا، در کشورهای جهان اول نسبت به سالهای گذشته کمتر شده است و این مهم به لطف پروژه های نوآورانه جهانی است. آلودگی هوا در سراسر جهان خطری جدی محسوب می گردد. شهرکها و شهرها با پدیده اسماگ smog)) و انتشارات خطرناک ناشی از آلاینده ها محصور شده اند که به محیط زیست و سلامت موجودات زنده آسیب می رساند.

واقعیت هایی در مورد آلودگی هوا (قسمت چهارم) :

حتی زمانی که همه چیز در خانه نگهداری می شود، آلودگی و آلاینده ها از بیرون می توانند به درون آنها نفوذ کنند. استفاده از دستگاههای تصفیه هوای آلماپرایم، نه تنها بو را فیلتر میکند، بلکه آلاینده هایی که ممکن است مضر باشند را نیز از بین می برد. در این مقاله به ادامه بررسی آثار آلودگی هوا به سلامت انسان و محیط زیست میپردازیم.

واقعیت هایی در مورد آلودگی هوا (قسمت سوم) :

واقعیت هایی در مورد آثار و عواقب آلودگی هوا بر محیط زیست و سلامت و طول عمر افراد. در این مقاله به ادامه آثار خطرناک آلودگی هوا می پردازیم.

واقعیت ۱۳: آلودگی هوا که موجب پدیده ی Smog می شود، دلفین ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه سبب شده که آنها به بیماری ریه سیاه مبتلا گردند.

واقعیت هایی در مورد آلودگی هوا (قسمت دوم):

۴۰ واقعیت در مورد آلودگی هوا : در این مقاله به حقایق نگران کننده ای در خصوص آلودگی هوا و آثار و عواقب آن به سلامتی افراد اشاره شده که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

واقعیت هایی در مورد آلودگی هوا

هر کس در زمین می داند که آلودگی هوا برای سلامتی خطرناک است. آلودگی هوا می تواند اثرات ویران کننده ای بر سلامتی و محیط زیست داشته باشد. در اینجا راه جالبی برای آنالیز اینکه آلودگی هوا به تدریج باعث مرگ بسیاری از مردم در سراسر جهان می شود، صورت گرفته است.

اثرات ناشی از شایع ترین آلاينده ها بر سلامتی افراد

انواع مختلفی از آلاینده های هوا شناخته شده اند یا اثرات مضر آنها بر سلامت انسان و محیط زیست در حال بررسی می باشد.

۱۶ حقیقت درباره آلودگی محیط زیست که احتمالا تا کنون از آن ها اطلاعی نداشته اید

۱۶ حقیقت درباره آلودگی محیط زیست که احتمالا تا کنون از آن ها اطلاعی نداشته اید

۱۰ کبوتر با کوله‌پشتی، آلودگی هوای لندن را گزارش می‌کنند

ایده‌ی این طرح را شرکت بازاریابی دیجیتالبی (DigitalBi) بیان کرده بود که به همین دلیل هم برنده‌ی جایزه‌ی PoweredByTweets challenge در سال گذشته شد. این چالش توسط وب‌زین جشنواره‌ی طراحی لندن راه‌اندازی شده و هدف آن جمع‌آوری و اطلاع‌رسانی در مورد جدیدترین اخبار و ایده‌های خلاقانه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر است. (Webzine عبارتی است که از دو کلمه‌ی Website و magazine ساخته شده است. وب‌زاین به معنی مجله‌ی آنلاین است.)

مقادیر ایمن آلودگی هوا هم برای سالمندان ضرر دارد

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Aliquam nec blandit magna. Proin hendrerit molestie porttitor.

دستگاه تصفیه هوای آلماپرایم در مهدهای کودک

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Aliquam nec blandit magna. Proin hendrerit molestie porttitor.

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه هوای خانگی

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Aliquam nec blandit magna. Proin hendrerit molestie porttitor. Donec finibus libero ut odio imperdiet, in mollis dolor suscipit.